Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

We wrześniu klasy 2A i 2D uczestniczyły w wycieczce do Ogrodu Botanicznego.
Głównym celem naszej wycieczki było stworzenie warunków do bliskiego, bezpośredniego kontaktu z otaczającą przyrodą, uwrażliwienie na jej piękno, kolorystykę, a także na potrzebę jej ochrony. Ogród przywitał nas malowniczym krajobrazem, różnorodnością gatunków roślin, a także panującą wokół ciszą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wędrówek alejkami ogrodu, gdzie mieliśmy okazję poznać bogactwo przyrody i zrelaksować się w ciszy i spokoju, z dala od zgiełku miejskiego. Zachęcamy wszystkich, aby odwiedzić to wspaniałe miejsce, to cudowne doświadczenie. Niewątpliwą atrakcją były również warsztaty plastyczno-techniczne, podczas których mieliśmy okazję stworzyć własny las w miniaturze. Wszyscy w dobrych nastrojach, wyciszeni i spokojni, po naszym spotkaniu z naturą, powróciliśmy do szkoły:)

Kilka chwil z naszego życia