Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

XI Międzyszkolne Zawody na Ergometrze Wioślarskim im. Grzegorza Nowaka

W dniach 17 – 18. 11. 2022r. w naszej szkole odbyły się XI Międzyszkolne Zawody na Ergometrze Wioślarskim im. Grzegorza Nowaka. W zmaganiach wzięło udział 220 zawodników z pięciu szkół Poznania i okolic – Szkoła Podstawowa nr 48, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 7, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalasewie oraz nasza Szkoła Podstawowa nr 35. Zawody otworzył gość specjalny, olimpijczyk, brązowy medalista z Moskwy 1980 w wioślarstwie Grzegorz Nowak. Honorując dotychczasową współpracę z Panem Grzegorzem oraz Jego rozkrzewianie wioślarstwa w naszej szkole i okolicach, organizowanie przez 10 lat międzyszkolnych zawodów na ergometrze wioślarskim nazwaliśmy rozgrywane i kolejne zawody Jego imieniem. Rozdano 138 medali w 27 kategoriach zarówno indywidualnych, jak i drużynowych – dwójkach i czwórkach wioślarskich oraz sztafecie pokoleń. Młodsi zawodnicy startowali na dystansie 100m, natomiast starsi na dystansie 200m. Po eliminacjach były biegi finałowe o medale. W klasyfikacji medalowej I miejsce zajęła SP35 w Poznaniu, II miejsce SP48 w Poznaniu i III miejsce ZSP9 w Poznaniu. Zmagania na 8 ergometrach były niezwykle zacięte i emocjonujące. Były łzy szczęścia, wzruszenia, ale przede wszystkim wspaniała sportowa i radosna zabawa na tym nietypowym sprzęcie sportowym. Dziękujemy wszystkim Zawodnikom, Ich Opiekunom za obecność i wspólną dobrą zabawę i zacieśnianie wzajemnej współpracy. Dziękujemy za dotychczasową współpracę Klubowi Sportowemu „Posnania” za wypożyczenie dodatkowych ergometrów. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji i Radzie Rodziców naszej Szkoły Podstawowej nr 35, Zarządowi Rady Osiedla Naramowice, Zarządowi Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za wsparcie finansowe nagród, medali i pucharów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej. Tym samym zapraszamy już na kolejną XII edycję Międzyszkolnych Zawodów na Ergometrze Wioślarskim. Piotr Zieliński

Kilka chwil z naszego życia