Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Zatańczyli dla chorych Dzieci

W środę 6 grudnia Dzieci i Uczniowie z naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Poznaniu wzięli udział w kolejnej edycji Charytatywnego Ogólnopolskiego Dnia Piżamy pod hasłem: „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. W tym dniu w naszej szkole zrobiło się naprawdę czerwono. Nasi Wychowankowie razem z Nauczycielami założyli czapki, peleryny, czy inne ubrania w kolorach stroju św. Mikołaja, by w ten sposób wyrazić swoje wsparcie duchowe dla dzieci chorych z oddziałów onkologicznych. Wszystko po to, by chore dzieci wiedziały, że jesteśmy z Nimi w ich walce i cierpieniu, że ich wspieramy i przesyłamy moc uścisków do dalszej walki z chorobą. Sam dzień miał swoją kulminację o godzinie 12.30. Razem – szkoła i przedszkole, mieliśmy się zgromadzić przed budynkiem zespołu, by po raz kolejny pobiec dla chorych Dzieci. Niestety zły stan powietrza w tym dniu sprawił, że nie wyszliśmy na dwór, by nie narażać naszych Dzieci i zebraliśmy się na naszym kosmicznym holu, by razem zatańczyć i zaśpiewać piosenkę o Mikołaju. Wszyscy razem świetnie się bawiliśmy i spędziliśmy czas. Tradycyjnie przez dwa tygodnie odbywała się zbiórka pieniężna na cel Fundacji „Gdy liczy się czas”, która wspiera chore Dzieci z oddziałów onkologicznych. Zebraliśmy w gotówce razem 1865zł., plus wpłaty dokonane przez Rodziców bezpośrednio na konto fundacji. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym dniu, przebrali się, wpłacili dowolną kwotę, czy tańczyli razem z nami na holu szkolnym. „Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca.” Kolejną taką akcję planujemy na wiosnę. ???? Do zobaczenia na trasie! ????

Kilka chwil z naszego życia