„Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią.”

Z ogromny szacunkiem i uznaniem pragniemy podziękować Państwu za dary oraz wpłacone fundusze na rzecz osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Polacy potrafią się dzielić tym co mają. Potrafią być solidarni z innym, potrzebującym człowiekiem. Pomimo wielkiego zła, które dzieje się za naszą wschodnią granicą, widzimy jak wiele dobra jest wokół nas i w nas. Na naszych oczach doświadczamy jak wielkie serce mają Polacy. Dziękujemy, że pomimo tak wielu zbiórek, które są ogłaszane, włączyli się Państwo w zbiórkę organizowana przez nasz Zespół. Cieszymy się tym bardziej, że właśnie młodzi ludzie, nasze dzieci, mogą uczestniczyć w czynieniu dobra.

Dzięki Państwa hojności udało się wysłać wypełniony bus z artykułami spożywczymi oraz chemicznymi na granicę polsko-ukraińską za pośrednictwem parafii greckokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej w Poznaniu; wsparliśmy dom dziecka w Gdańsku, który przyjął 30 dzieci
z sierocińca w Ukrainie; wsparliśmy i nadal wspieramy rodziny ukraińskie, które przybyły
w nasze okolice i zapisały dziecko do naszej szkoły obdarowując potrzebnymi produktami.

Zebraliśmy ponad 14 tysięcy złotych za które  zakupiliśmy potrzebną odzież i obuwie dla dzieci ukraińskich z naszej szkoły. Dzieci te mogą spokojnie korzystać z obiadów szkolnych. Pozostałe pieniądze zostaną wpłacone na konto PCK, o którym wspominaliśmy.

Wszystkie osoby, które udało się obdarować dzięki Państwa pomocy,  bardzo serdecznie dziękują za okazane wsparcie.

Na ten moment wstrzymujemy zbiórkę, gdyż jeszcze mamy sporo produktów. Będziemy rozmawiać z rodzinami naszych uczniów, czy mają jakieś potrzeby i w razie konieczności poinformujemy o kolejnej zbiórce.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!

Dyrekcja i cała społeczność ZS-P nr 1