Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Osiągnięcia naszych uczniów

Wielkie sukcesy ucznia Olgierda Nowickiego

Mamy przyjemność poinformować, iż uczeń klasy 8 c Olgierd Nowicki, członek KS SOBIESKI Poznań w roku szkolnym 2022/2023 odniósł liczne sukcesy w zapasach m.in. 

I miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS Młodzików w zapasach w stylu klasycznym, kategoria wagowa 68 kg. Piotrków Trybunalski, 16-17 czerwca 2023 r.

II miejsce w Mistrzostwach Polski U-15 Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym, kategoria wagowa 68 kg. Gomulin, 12-14 maja 2023 r.

I miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS Młodzików w zapasach w stylu wolnym, kategoria wagowa 68 kg. Komorniki, 17-18 marca 2023 r.

II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Miasta Poznania – zapasy styl klasyczny, kategoria wagowa 73 kg. Poznań 18 lutego 2023 r.

III miejsce w XXXI Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym – Puchar Sobieskiego, kategoria wagowa 65 kg. Poznań, 11-12 lutego 2023 r. 

I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach styl klasyczny, kategoria wagowa 68 kg. Janów Lubelski, 4-6 listopada 2022 r. 

II miejsce w XVI Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym – Memoriał Józefa Moczyńskiego – zapasy styl klasyczny, kategoria wagowa 68 kg. Poznań 28-29 października 2022 r. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Nasza drużyna w Finałach Mistrzostw Wielkopolski Igrzysk Dzieci Szkolnych

W dniu 03.04.2023 odbył się Półfinał Rozgrywek Wojewódzkich Igrzysk Dzieci Szkolnych w koszykówce chłopców. Turniej odbył się w SP w Owińskach. Uczniowie naszej szkoły są aktualnymi Mistrzami Poznania, stąd też reprezentowali szkołę w rozgrywkach wojewódzkich. W turnieju zmierzyli się z trzema zespołami. Przegrali z SP z Ostrowa Wlkp. 32:50, a następnie wygrali z SP z Słupcy 57:38, a o awansie do finału zadecydował ostatni mecz z gospodarzem zawodów SP z Owińsk. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu odnieśliśmy 1 punktowe zwycięstwo (44:43) nad rywalami i tym samym awansowaliśmy do Finałów Mistrzostw Wielkopolski Igrzysk Dzieci Szkolnych. Naszą szkołę w tych rozgrywkach reprezentowali następujący uczniowie: Alan Chojnacki, Stanisław Kostrzewa, Maciej Cyferkowski, Piotr Janczukowicz, Ryszard Kujawski, Aleksander Lempka, Adam Marachowski, Adam Nowacki, Aleksander Przyniczka, Kuba Przynoga, Antoni Rzepka, Aleksander Szyło, Mateusz Urbaniak, Wojciech Wysz. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców SP35 za dofinansowanie wyjazdu uczniów na te zawody, a dla zawodników – ogromne gratulacje!


Z dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły, Alan Chojnacki, został powołany do kadry Wielkopolski na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży U14 w Koszykówce. W turnieju zagrało 8 najlepszych w Polsce reprezentacji województw. Wielkopolska dotarła do wielkiego finału pokonując kolejno województwa: Małopolskie, Dolnośląskie, Kujawsko-Pomorskie oraz w półfinale Pomorskie. W meczu o złoty medal zespół z Wielkopolski przegrał z Mazowieckim 69:87 i tym samym wywalczył srebrny medal. Alan był najmłodszym z powołanych zawodników. Jest wychowankiem naszej znakomitej trenerki, pani Pauliny Drop. Na boisku pojawiło się jeszcze dwóch zawodników z Poznania, w tym klubowy kolega Alana, Milan Stroiński. Wspaniały wynik Wielkopolska zawdzięcza trenerowi, Cezaremu Kurzawskiemu.

Informacje zaczerpnięte z https://gloswielkopolski.pl/srebro-dla-mlodych-koszykarzy-z-wielkopolski-na-oom-w-przemyslu-trener-cezary-kurzawski-w-ciagu-osmiu-dni-zdobyl-dwa-medale-mp/ar/c2-17370823?fbclid=IwAR3RChpdXdbm_iqYOEkyiEoUAVqkoLyMLytR9QUI01ZQsI4sjpJTLSQA90k

oraz https://www.poznan.pl/mim/sport/news/wicemistrzostwo-polski-mlodych-koszykarzy,199304.html?fbclid=IwAR1kvsJa0YE6R0e3snnrRZPUz1svg-WYkH2bFs56VxB64zgdGXzEaAM-stw


Finał IGRZYSK DZIECI w koszykówce chłopców???? W dniu 27 lutego 2023 w Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu odbył się FINAŁ Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców. Do turnieju finałowego awansowały 4 najlepsze drużyny z eliminacji: SP 18, SP 35, SP 64 oraz SP 65. Na początek zawodów rozegrano 2 mecze półfinałowe, po czym rozegrano mecze o medale. Wyniki poszczególnych spotkań:I półfinał SP 35 – SP 18 56:14II półfinał SP 64 – SP 65 29:43mecz o III miejsce SP 18 – SP 64 20:39mecz o I miejsce SP 35 – SP 65 49:24

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 65

3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej w Poznaniu

4 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 18 w Poznaniu

Po ostatnim gwizdku sędziowskim nastąpiło uroczyste zakończenie turnieju z udziałem p. dyrektor SP 35 Honorata Kałużna. „Poznański” Szkolny Związek Sportowy jak co roku przygotował dla najlepszych ekip puchary????, a dla 3 zespołów na podium medale???? oraz pamiątkowe koszulki????. We finałach brali udział zawodnicy trenujący na co dzień w poznańskim klubie sportowym MKK PYRA Poznań, gratulacja dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkich szkołom uczestniczącym w tegorocznych rozgrywkach Igrzysk Dzieci w Koszykówce chłopców#poznanwspiera

Informacje i zdjęcia zaczerpnięte z https://www.facebook.com/PoznanskiSZS/posts/pfbid0Ji8QN8kP7vcNHh2H8ThnLQ2CkNKHHVoNbka4WZtNkH6vBuBarWuwPzi2za1YHEYNl


18.11.2022 uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w poza szkolnym konkursie Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało”. Konkurs odbył się w szkole nr 65 w Poznaniu. Jesteśmy bardzo dumni z występów naszych szkolnych gwiazd. W konkursie Mieszko Szafraniak zajął drugie miejsce, Martynka i Zuzia Wohlgetan otrzymały wyróżnienie. Wielkie gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów!


W dniach 4-6 listopada 2022 roku w Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach styl klasyczny.
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8c Olgierd Nowicki zajął I miejsce w kat. wag. 68 kg.
Gratulujemy!


Zwycięstwo w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt

W dniu 20 kwietnia 2022 w szkole podstawowej nr 51 w Poznaniu, odbył się finał IMS dziewcząt w koszykówce. Ze złotego medalu na koniec rozgrywek mogły się cieszyć nasze uczennice SP 35, które bezapelacyjnie pokonały swoje przeciwniczki z SP 18 71:12. Obszerną relację możecie zobaczyć na facebooku Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego.

https://www.facebook.com/PoznanskiSZS/posts/5719055191455316


Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Judo 

9 kwietnia uczniowie szkół podstawowych z całej wielkopolski rywalizowali o medale reprezentując barwy swojej w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Judo.
Dzięki codziennej pracy i wytrwałości podczas treningów nasi uczniowie wywalczyli miejsca na podium.
Zbyszek Stankieiwcz – 1 miejsce Maciek Wodnicki – 2 miejsce Mikolaj Grzelachowski i Leon Jankowiak – 3 miejsce 
Gratulujemy naszym judokom!!!


Za nami zakończony sukcesem IX finał wielkopolskiego konkursu matematycznego dla grup szkolnych KOALA

Nasza drużyna „BIG brains” w składzie: Emilia Dalemba klasa 8c, Ewa Kinoszewska klasa 8d, Natasza Krzymińska klasa 8c i Mikołaj Piotrowski klasa 8a, wygrała IX Drużynowy Konkurs KOALA.

Na wszystkich etapach konkursu nasi uczniowie wykazalisię ogromnymi umiejętnościami z zakresu matematyki i algorytmiki, które są kluczem do technologii XXI wieku. Dnia 1 kwietnia „BIG brains” zajęli I miejsce w finale IX edycji konkursu, który odbył się w LO nr 5 w Poznaniu, wygrywając „mecz finałowy” 23:12:1.

Relacja organizatorów finału: http://www.vlo.poznan.pl/page.php/1/1/show/000477/

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów?


Nasza uczennica laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Z radością informujemy, że Ewa Kinoszewska, uczennica klasy 8d, znalazła się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego! Ewa na wszystkich trzech etapach konkursu wykazała się ogromną wiedzą i umiejętnościami z biologii, zdobywając w finale 98% punktów. Gratulujemy Ewie i życzymy dalszych sukcesów?


Nasza uczennica laureatką Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Z radością informujemy, że Emilia Dalemba, uczennica klasy 8c, znalazła się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego! Emilia na wszystkich trzech etapach wykazała się ogromną wiedzą i umiejętnościami z fizyki zdobywając w finale 98% punktów, co było drugim wynikiem etapu wojewódzkiego.

Gratulujemy Emilii i życzymy dalszych sukcesów?


Mistrzostwa Wielkopolski w Judo

Miło nam poinformować, że Adam Goszczyński, uczeń klasy 6B, wywalczył brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski w judo. Adam reprezentuje UKS „Fox judo” Łokietek, który działa w naszej szkole. Gratulujemy!Mosina Cup 2022 – Karate

W niedzielę, 13.03.2022 odbył się Turniej Młodych Talentów „Mosina Cup 2022”  W zawodach uczestniczyły dzieci z całej Wielkopolski. Z dumą informujemy, że zawodnicy klubu karate z naszej szkoły zdobył kilka medali. Klub reprezentowali m.in. Zofia Szyjkowska, Piotr Jursza, Ryszard Zakrzewski, Wiktor Jabłoński i Jakub Mierzwicki.
Pełna fotorelacja znajduje się pod adresem: www.facebook.com/dynamic.naramowice/

Kilka chwil z naszego życia