Noc Naukowa

„Wszystko, co widziałam nowego i czego się uczyłam, zachwycało mnie. Było to jakby objawienie nowego świata, świata wiedzy, do którego nareszcie otwarto mi wolny dostęp.” – to słowa uczonej polskiej noblistki, zajmującej się fizyką doświadczalną i chemią fizyczną – Marią Skłodowską-Curie. 24 listopada w naszej szkole odbyła się noc naukowa, mająca na celu właśnie zachwycenie Dzieci, Uczniów i Ich Rodziców różnymi doświadczeniami z dziedziny fizyki, chemii, informatyki, matematyki czy biologii. Uczniowie mieli okazji spotkać się na żywo z naukowcami, zadać nurtujące je pytania na dany temat. Wśród atrakcji były eksperymenty „Chemii w kuchni”, zajęcia z mikroskopowania, składanie robotów VEX-IQ, zabawy z robotem Photon, projektowanie i drukowanie w technologii 3D, warsztaty „Mały inżynier”, zabawy matematyczne. Były również pokazy eksperymentów przygotowanych przez Uczniów. Na holu szkoły chętni mogli przenieść się na chwile w „kosmos” uczestnicząc w seansie astronomicznym w mobilnym planetarium. To był wyjątkowy wieczór. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i przeprowadzanie eksperymentów.