Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

I Świetlicowy Turniej Szachowy

W dniu 16.12.2022r. odbył się „I Świetlicowy Turniej Szachowy”. Wzięło w nim udział 16 Uczestników. To był prawdziwy „szachowy mundial”. Zawodnicy najpierw zostali rozlosowani do 4 grup po 4 osoby. Po 3 meczach „każdy z każdym” odbyły się ćwierćfinały potem półfinały i mecze o 3 i 1 miejsce. Rozgrywka trwała 15 min. Jeśli nie udało się zrobić „szach mat” były liczone pkt. pozostałego materiału na planszy. To były iście emocjonujące rozgrywki na wysokim poziomie. Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

1 miejsce – Franciszek Roszkiewicz

2 miejsce – Sławomir Pawlak

3 miejsce – Olivier Przydanek

4 miejsce – Hanna Sienkiewicz

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i już zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnych rozgrywkach szachowych, które odbędą się w związku z Dniem Patrona w marcu. 

Renia i Piotr Zielińscy

Kilka chwil z naszego życia