Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Obchody Dnia Niepodległości w edukacji wczesnoszkolnej

Dnia 10 listopada 2023 roku dzieci z edukacji wczesnoszkolnej uczciły obchody kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Był to dzień pełen radości, dumy, ale także i wzruszeń. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od dołączenia do akcji #SzkoładoHymnu. O godzinie 11.11. zebrani uczniowie z całej szkoły wraz z Dyrekcją i nauczycielami, odśpiewali wspólnie nasz hymn „Mazurka Dąbrowskiego”, a śpiew rozniósł się po całej szkole,  dzieci wzięły także udział w uroczystym apelu, który przybliżył im nie tylko rys historyczny tego tak ważnego dla nas wszystkich święta, ale także wzbudził refleksję na temat niepodległości i wolności, które były i są wartościami dla każdego Polaka. Uczniowie z klas 1-3 przygotowali również piękną wystawę, która zdobiła hol główny naszej szkoły, z wielkim zaangażowaniem malowali plakaty i omawiali tematykę o patriotyzmie w swoich klasach wspólnie z wychowawcami. W ten sposób wszyscy starali się przekazać swoją wdzięczność za to, że żyjemy i mieszkamy w wolnym kraju oraz zapewnić o naszej pamięci o tych, którzy o tą wolność walczyli.

Dzień 11 listopada przypomina nam wszystkim, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Kilka chwil z naszego życia