Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-technicznym „Stroik świąteczny”, wszystkie dzieci i ich rodziców z klas 1-3.

Jedną z najpopularniejszych ozdób świątecznych i zarazem najbardziej niezwykłych jest stroik, który nie tylko efektownie udekoruje nasze mieszkanie, ale również zbuduje jedyną w swoim rodzaju świąteczną atmosferę. Stroik świąteczny ma w sobie magię, a największa tkwi w tym robionym samodzielnie.

Tworzenie stroików w czasie świąt to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Poprzez konkurs pragniemy, aby obyczaj ten stał się narzędziem popularyzowania sztuki ludowej oraz kultywowania tradycji jako formy wyrazu artystycznego uczniów naszej szkoły i ich rodziców.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie stroika dowolnej wielkości. Małe stroiki mogą być dekoracją stołu świątecznego lub ozdobą wiszącą na drzwiach czy ścianie, a większe dekoracją stojącą. Wykonane mogą być z różnych materiałów, takich jak szyszki, orzechy, kora, słoma, drewno lub materiałów plastycznych (bibuła, papiery kreatywne itd.).

Ocenie podlegają prace przestrzenne przyniesione do wychowawców klas w terminie 5.12.2022r. – 12.12.2022r.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody. Prace zostaną wystawione w holu szkoły. Po ogłoszeniu wyników, stroiki zostaną przekazane dzieciom, które chcą je zabrać do domu, pozostałe stroiki zostaną wystawione na sprzedaż na stoisku szkolnym podczas kiermaszu świątecznego.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE I ŻYCZYMY POWODZENIA !!!

Kilka chwil z naszego życia